Gdzie Polacy najchętniej wyjeżdżają do pracy

Gdzie Polacy najchętniej wyjeżdżają do pracy
Gdzie Polacy najchętniej wyjeżdżają do pracy

 

Po otwarciu granic wielu rodaków wyjechało do wielu obcych państw w poszukiwaniu pracy, która kusi nie tylko znacznie wyższymi zarobkami, ale także komfortem i stabilizacją.  

Które miejsca są najchętniej wybierane przez Polaków?

 

Nasz najbliższy sąsiad – Niemcy

Niemcy od niemal zawsze były najchętniej wybieranym krajem przez Polaków, do którego wyjeżdża się w poszukiwaniu pracy. Obecnie żyje tam prawie 600 tysięcy rodaków. Dzieje się tak głównie dlatego, że Niemcy są położone bezpośrednio przy naszej granicy. Wiele osób tez bardzo dobrze zna język Niemiecki. Cenimy również ich silną gospodarkę, która zapewnia wysokie wynagrodzenie. Przeciętne wynagrodzenie w Niemczech wynosi 1600 euro brutto, to ponad dwa razy więcej niż w Polsce.

 

Praca na wyspach

Bardzo dużo osób wybiera UK jako kierunek emigracji. Deszczowe wyspy, które zapewniają średni zarobek na poziomie 1300 funtów netto skusił wielu z nas. Za wyborem Anglii w dużej mierze przyczynia się spora ilość znajomych, którzy wyjechali tam wcześniej, oraz język, który obecnie dominuje na świecie.

Przeczytaj również  Co zabrać na wczasy do Grecji, a co zostawić w domu

 

Kraj wiatraków – Holandia

Goede morgen Pole tulipanówsłyszy każdego dnia niemal 50 tysięcy Polaków. Pomimo, że w kraju wiatraków i tulipanów rozmawia się obcym językiem z wieloma dialektami, których nie rozumieją nawet rodowici mieszkańcy, uroki miasteczek oraz życzliwość mieszkańców sprawiają, że nie wiele osób chce wracać. Standardowy zarobek na poziomie 1500 euro netto spokojnie wystarczy na wygodne życie biorąc pod uwagę fakt, że niemal każdy może otrzymać tam domek socjalny z trzema sypialniami.

 

Podróż na antypody

Za pracą do Nowej Zelandii wyjechało ok 2 tysiące osób. To dużo, biorąc pod uwagę fakt, że każde inne państwo na ziemi jest dużo bliżej. Zarabia się tam ok 2000 NZD miesięcznie (ok 6000 zł), jednak nie ma innego, tak egzotycznego kraju jak Nowa Zelandia. Kraj po przeciwległej stronie półkuli, blisko Australii posiada jedne z najpiękniejszych parków narodowych na świecie, których powierzchnia zajmuje 1/3 państwa.

 

Norwegia

Ponad 10% Polaków zamieszkuje Norwegię ceniąc sobie stabilność zatrudnienia oraz godziwe zarobki. Osoby mieszkające w Norwegii mogą liczyć na ok 14 tysięcy złotych miesięcznie. Bardzo zachęcająca do emigracji do Norwegii jest stabilna polityka oraz przepiękna przyroda.

Przeczytaj również  Małe co nieco o Nowej Zelandii

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *