Grecja poza sezonem turystycznym

Grecja poza sezonem turystycznym
Grecja poza sezonem turystycznym

Dla większości z nas wakacje to czas urlopów rodzinnych i przynajmniej kilkunastodniowego odpoczynku od pracy. Bywa jednak tak, że nie możemy skorzystać z tego latem. Na szczęście biura podróży mają różne ciekawe oferty dla osób, które chcą wyjechać z kraju poza sezonem turystycznym. Można też zorganizować taki urlop na własną rękę. Jakie miejsce warto wybrać na jesienny wyjazd? Na pewno dobrym pomysłem będzie wycieczka do Grecji.

Jakie są powody, dla których warto wyjechać do Grecji poza sezonem turystycznym?

Czasami zdarzają się sytuacje, że obowiązki wymagają odłożenia wakacyjnego wyjazdu. Wszyscy dookoła pakują się i planują jak będą spędzać wolny czas, a my musimy zajmować się pracą oraz codziennymi obowiązkami. Możemy wówczas tylko wpisać do wyszukiwarki frazę „Grecja wakacje” i pomarzyć. Jednak zdarza się też tak, że celowo przekładamy urlop. Dotyczy to zwłaszcza osób, które nie lubią tłumów. Kiedy na miejscu jest mniej turystów, możemy jeszcze aktywniej spędzać czas. Mamy wtedy szansę spokojnie i w skupieniu podziwiać zabytki, a także zobaczyć jak wygląda codzienne życie mieszkańców w danym miejscu. Wszędzie jest znacznie mniej osób, więc nie ma problemów z przejazdami, kolejek i tłoku.

Przeczytaj również  Gdzie wysłać dzieci na kolonie? Sprawdź nasze propozycje

Ważne jest również to, że wycieczki do Grecji, które wykupuje się poza sezonem wakacyjnym, są znacznie tańsze. Bez problemu można zarezerwować noclegi w dobrych cenach, a także znaleźć miejsce w miłej restauracji.

Jesienią pogoda w Grecji jest zwykle bardzo przyjemna. Średnia temperatura w październiku to 23ºC. Jeżeli ktoś nie lubi zwiedzania w czasie upałów, na pewno będzie bardziej zadowolony, niż z wycieczki w lipcu czy sierpniu. Jednak jeśli nastawiamy się na wypoczynek na plaży, to najlepiej wybrać wyspę Rodos, bo jest najcieplejsza.

 

Jakie atrakcje możemy znaleźć w Grecji?

W przypadku, gdy wybieramy się na Rodos, oprócz ładnej pogody, możemy liczyć na możliwość zwiedzenia zabytkowego Starego Miasta, Placu Hipokratesa, Placu Męczenników Żydowskich, ulicy Rycerzy, a także ruin zamku rycerskiego.

Co jeszcze powinno się zobaczyć podczas wycieczki do Grecji? Warto zaplanować od razu odwiedzenie Aten i zobaczyć tam Partenon, Akropol, teatr Dionizosa, świątynię Nike i Agorę. Następnie trzeba koniecznie pojechać w okolice miasta Kalampaka, gdzie znajdują się Meteory – niesamowicie malownicze skały z wybudowanymi na nich klasztorami.

Przeczytaj również  Nie masz pomysłu na wakacje? Oto nasze propozycje

Kolejny ważny punkt wycieczki to Delfy, z pozostałościami sanktuarium i świątyni Apollina. Ciekawe zabytki zobaczymy też w Mykenach, Salonikach, Olimpii czy na przylądku Sunion.

Osoby, które lubią wyprawy górskie znajdą w Grecji malownicze szlaki turystyczne. Najbardziej znany z nich prowadzi na Olimp. Na pewno warto odwiedzić siedzibę bogów. Istnieje jeszcze wiele innych atrakcji, a dzięki temu, że poza sezonem turystycznym są one znacznie łatwiej dostępne, mamy spore szanse na zobaczenie znacznej części z nich. Zwykle jest to dużo przyjemniejsze niż w środku lata.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *