Profesjonalna firma transportowa – oto co musisz wiedzieć zanim wybierzesz przewoźnika

Profesjonalna firma transportowa – oto co musisz wiedzieć zanim wybierzesz przewoźnika
Profesjonalna firma transportowa – oto co musisz wiedzieć zanim wybierzesz przewoźnika

Spedycja polska to coraz prężniej rozwijająca się branża. Stale rozwijający się segment rynku przekłada się  na ogromny wybór firm przewozowych. Jak zatem wybrać rzetelnego i odpowiedzialnego partnera w biznesie? Co warto sprawdzić przed podjęciem współpracy z firmą transportową?

Dokumenty warte sprawdzenia

W przypadku nawiązania współpracy z firmą przewozową, należy sprawdzić najważniejszą kwestię czyli rejestr ewidencji działalności gospodarczej. Dostęp do platformy weryfikującej prowadzenie działalność, podobnie jak strona Głównego Urzędu Statystycznego jest bezpłatny, a sprawdzenie firmy zajmuje kilka minut. Dzięki uzyskanym informacjom zyskamy pewność, że firma działa legalnie oraz jak długo istnieje na rynku. W przypadku spółek, dane wybranego przewoźnika należy sprawdzić przez stronę internetową Krajowego Rejestru Sądowego. Spedycja polska, jak i zagraniczna musi być zarejestrowana jako płatnik VAT, dane wszystkich płatników zarejestrowanych w krajach Unii Europejskich łatwo sprawdzić na portalu VIES. W przypadku przewoźników międzynarodowych zarejestrowanych w takich krajach jak: Niemcy, Francja, Wielka Brytania itp., również łatwo sprawdzić poprzez specjalne internetowe platformy weryfikacyjne. Sprawdzenie firmy z pewnością pomoże uniknąć ewentualnych problemów podczas współpracy z wybranym przewoźnikiem.

Przeczytaj również  Kuchnia azjatycka – zalety

Kondycja finansowa przewoźnika

Nawiązanie współpracy z firmą transportową powinno działać na zasadach wzajemnego zaufania. – jak twierdzą przedstawiciele Rhenus Logistics. Zarówno kontrahent, jak i przewoźnik ma prawo sprawdzić partnera biznesowego. Poza sprawdzeniem rejestrów potwierdzających prowadzenie działalności zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi, warto sprawdzić rzetelność firmy. Spedycja polska może być sprawdzona w różnych rejestrach dłużników. Można wybierać z bazie Krajowego Rejestru Długów,Rejestr Dłużników ERIF czy BIG Info Monitor. W przypadku przedsiębiorców sprawdzenie jest odpłatne, a koszt to przedział 30-40 zł. W przypadku nawiązania współpracy sprawdzenie kondycji finansowej przewoźnika leży w naszym interesie i może uchronić od wielu przykrych sytuacji.

Opinie

Sprawdzenie opinii o przyszłym partnerze biznesowym w dobie internetu nie jest specjalnie kłopotliwe. Warto jednak zajrzeć na rzetelne fora internetowe. Jak wiadomo, spedycja polska to spora liczba firm, a co za tym idzie również konkurencja, która może dodawać niepochlebne opinie o swoich konkurentach. Rzetelne firmy będą mogły jednak pochwalić się rekomendacjami od klientów, a na korzyść przewoźnika z pewnością wpłynie długoletnia współpraca z kontrahentami. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zapoznać się z opiniami dostępnymi na internetowych, sprawdzonych forach oraz poprosić o referencje podczas spotkania. Wielu przewoźników zamieszcza opinie klientów na swojej stronie internetowej, co znacząco ułatwia podjęcie decyzji o współpracy.

Przeczytaj również  Kleje w przemyśle elektrycznym

Dokładna weryfikacja przewoźnika z pewnością przyniesie wiele korzyści i pomoże uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *