Małe co nieco o Nowej Zelandii

Małe co nieco o Nowej Zelandii
Małe co nieco o Nowej Zelandii

 

Nowa Zelandia to kraj najdalej położony od Polski i być może z tego powodu wydaje się dla nas tak egzotyczny. Czas więc go nieco przybliżyć.

Czy wiedziałeś, że Nowa Zelandia to:

Śródziemie z Władcy Pierścieni

Ten kraj ma tak przepiękne krajobrazy, że zdecydowano się na nakręceni w nim większości scen do Władcy Pierścieni i Hobbita. Nowa Zelandia to majestatyczne i wielkie góry, dzikie lasy oraz przepiękne doliny przywodzące na myśl Hobbiton w Shire.

Aktualnie Nowa Zelandia przezywa napływ turystów, którzy chcą przejść szlakiem Bilbo i Forda Bagginsa.

 

To przepiękne góry.

Każdy miłośnik górskich wędrówek pokocha ten kraj. Przez Nową Zelandię przechodzą Alpy Południowe z najwyższym szczytem Góry Coooka, która w skutek osunięcia skał w latach 1991 i 1996 zmniejszyła się aż o 40 metrów! Górskie lodowce pokrywają obszar 1000 km kwadratowych, a najdłuższy z nich osiąga długość 29 kilometrów.

Jednak nie mniej piękne góry znajdują się na wyspie północnej, która słynie ze spektakularnych zjawisk wulkanicznych. Będąc w Nowej Zelandii koniecznie należy udać się jednodniowym szlakiem Tongariro Aplpine Crosing, który należy do najpiękniejszych wycieczek na świecie.

Przeczytaj również  5 pomysłów na niezapomniane wakacje w Europie

 

Miejsce zwane Milford Sound

A dokładniej to miasteczko, które leży w tym Państwie, a do którego można dostać się przez wąski tunel wykuty w skale. Mimo, że prawie każdy o niej słyszał, to wciąż małe, odcięte od świata miasteczko bez sieci komórkowej. Dziesiątki atrakcji turystycznych w postaci pieszych tras wśród wodospadów i majestatycznych gór rozkochają każdego.

Milford Sound-Neuseeland

Jezioro Tekapo

To jezioro polodowcowe z przepięknym, błękitnym kolorem wody i obserwatorium astronomicznym, które znajduje się tam ze względu na idealne warunki astronomiczne. Warto udać się ta w nocy, aby zobaczyć niebo pełne gwiazd.

 

To brak wiz.

Aby udać się do Nowej Zelandii na wakacje nie potrzebne są żadnej wizy do 90 dni,. Jedyna opłata która nas czeka to ta na lotnisku w wysokości ok 50 zł. Inne warunki ma praca w Nowej Zelandii, gdzie potrzebne jest pozwolenie na pobyt stały lub zarobkowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *