Jak wysłać części samochodowe kurierem?

Jak wysłać części samochodowe kurierem?
Jak wysłać części samochodowe kurierem?

Wielu osobom wydaje się, że wysyłanie części samochodowych kurierem to bardzo trudne zadanie. Choć czynność ta nie należy do najłatwiejszych, trzymając się pewnych wytycznych, można ją wykonać bez większych trudności. Jak zatem przygotować poszczególne elementy do wysyłki? Jakich materiałów użyć, aby odpowiednio je zabezpieczyć?

W jaki sposób przygotować części do wysyłki?

Na samym wstępie warto zaznaczyć, że wysyłane elementy należy uprzednio odpowiednio przygotować. Przede wszystkim muszą być one czyste. Nie można przesyłać części, w których znajduje się np. olej, smar czy paliwo. Istnieje bowiem ryzyko wylania się płynów w trakcie transportu, co może mieć bardzo negatywne skutki. Co więcej, jeśli ze zbiornika wyleje się płyn, cała paczka zamoczy się i zniszczy. Tym samym przesyłane przez nas części nie będą miały zapewnionej odpowiedniej ochrony.

W co zapakować części?

Samochód składa się z wielu elementów. Różnią się one pod względem kształtu oraz wielkości. Małe części są poręczne, dlatego łatwo je zapakować. Trudniej jest w przypadku tych o sporych gabarytach. Nie można zapominać o tym, aby odpowiednio zabezpieczyć przesyłaną rzecz. Przy pakowaniu najlepiej sprawdza się folia bąbelkowa lub folia stretch. Obie są sprężyste i elastyczne, dzięki czemu dobrze zabezpieczają każdą powierzchnię. Można nimi owijać nawet trudno dostępne miejsca, takie jak zagięcia czy rogi. Przydatne podczas przygotowywania paczki do wysyłki okazują się także wszelkiego rodzaju gazety oraz papier. Stosuje się je po to, aby przesyłana rzecz nie przemieszczała się w trakcie transportu. W innym wypadku może dojść do jej poobijania. Firmy kurierskie polecają również używanie mocnej tektury. Do jej sklejenia przyda się dobrej jakości taśma.

Przeczytaj również  Zapowietrzone sprzęgło – przyczyny i objawy

Części trudne do wysyłki

Najwięcej kłopotu sprawia wysłanie silnika, zderzaka oraz maski. Są to części o sporych gabarytach, dlatego często mamy problem z ich zapakowaniem. Duże elementy umieszczane są zwykle na palecie. Dodatkowe zabezpieczenia stanowią tektury oraz folia. Konieczne jest także ich odpowiednie przymocowanie. W tym wypadku pomocne okazują się różnego rodzaju liny. Przed wysyłką należy sprawdzić, czy dobrze przylegają one do silnika i zapewniają mu odpowiednie podparcie. Tego typu przesyłki kurier odbiera odpowiednio przystosowanym do tego samochodem – z podnośnikiem lub windą. Jeśli chodzi o wysyłanie zderzaka, to trzeba pamiętać o tym, aby dobrze zabezpieczyć narożniki. Są one ostre, dlatego mogą przedziurawić paczkę. Do tej czynności sprawdzą się wspomniane wcześniej folie. Przy pakowaniu maski samochodowej pomocna okaże się wytrzymała tektura. Element ten należy owinąć nią kilkakrotnie, ponieważ łatwo go zarysować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *