5 pomysłów na niezapomniane wakacje w Europie

5 pomysłów na niezapomniane wakacje w Europie
5 pomysłów na niezapomniane wakacje w Europie

Europa nazywana również Starym Kontynentem to bogactwo atrakcji dla osób lubiących odkrywać turystyczne perełki. Wydawać by się mogło, że dla wytrawnego turysty nie ma tutaj już nowych rzeczy do odkrycia. Jednak można na wakacyjny wypoczynek spojrzeć z nieco innej strony i zdecydować się na podróż, która na długo pozostanie w pamięci. Gdzie warto się wybrać na niezapomniane wakacje w Europie?

Gdzie jechać na romantyczne wakacje?

Zakochane pary często decydują się na wakacje w romantycznym stylu. W tym celu warto zdecydować się na wyjazd na południe Europy. Szczególnie kuszą malownicze, wąskie uliczki miasteczek położonych w śródziemnomorskich miejscowościach. Tamtejsza atmosfera kusi spokojem i daje możliwość skupienia się wyłącznie na sobie. Osoby ceniące sobie spacery wśród malowniczych widoków powinny zdecydować się na wyjazd na greckie wyspy lub wakacje na hiszpańskiej riwierze. Miłośnicy romantycznych uniesień docenią również uroki takich miast jak Paryż, Rzym czy Lizbona, które charakteryzują się klimatycznymi restauracjami i kafejkami, które doskonale nadają się na zorganizowanie zaręczynowej kolacji.

Przeczytaj również  Grecja poza sezonem turystycznym

Jakie miejsca idealnie sprawdzą się dla miłośników zwiedzania?

Wiele europejskich państw ma za sobą wielowiekową historię, często bardzo burzliwą. Dlatego warto ją poznać i zwiedzać znajdujące się tam zabytki. Miłośnicy historii przeważnie jako miejsce wakacji wybierają Grecję kontynentalną, południowe Włochy lub Francję. Jednak warto obrać też inne kierunki i wybrać wycieczkę objazdową np. śladami hrabiego Drakuli w Rumunii, szlak zamków gotyckich w Polsce czy podróż śladami Kawalerów Mieczowych na Łotwie.

Wakacje dla aktywnych – gdzie najlepiej je spędzić?

Coraz więcej osób decyduje się aktywnie spędzać wakacje. Dlatego dużą popularnością cieszą się wyjazdy urlopowe połączone z kursem nurkowania czy surfowania. Praktycznie wszystkie europejskie kurorty oferują takie atrakcje. Początkujące osoby chętnie wybierają kursy organizowane na greckich wyspach, a także u wybrzeży Hiszpanii czy Chorwacji. Bardziej zaawansowane osoby chętniej decydują się na północne wybrzeże Francji i Portugalii.

Zabawa na całego, czyli gdzie jechać z dziećmi?

Wybierając miejsce na wakacje z dziećmi warto pamiętać o tym, by w okolicy znajdowało się jak najwięcej atrakcji dla maluchów. Przykładem może być Barcelona i jej najbliższe okolice. Starsze dzieci będą zachwycone z możliwości spotkania „twarzą w twarz” z rekinami i innymi morskimi stworzeniami w jednym z największych oceanariów na świecie. Młodsze chętnie będą pluskać się w morskiej wodzie, a wszyscy uczestnicy rodzinnego wypadu na pewno z dużą przyjemnością odwiedzą okoliczne aquaparki.

Przeczytaj również  Na co zwracać uwagę przy zakupie bagażu do samolotu

Rejsy – czy taka forma zwiedzania jest opłacalna?

Nietypowym i niezapomnianym sposobem na spędzenie wakacji jest wykupienie rejsu. Największą popularnością cieszą się rejsy po ciepłych wodach, gdzie dodatkowo, dzięki przeszklonym dnom statków można podziwiać kolorowe życie toczące się pod wodą. Rejsy często połączone są ze zwiedzaniem nadmorskich miejscowości. Na statkach na turystów czeka wiele dodatkowych atrakcji takich jak animacje, dancingi czy koncerty gwiazd muzycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *