Zastosowanie klejów termotopliwych w przemyśle samochodowym

Zastosowanie klejów termotopliwych w przemyśle samochodowym
Zastosowanie klejów termotopliwych w przemyśle samochodowym

 

 

Niektóre materiały i narzędzia są tak wszechstronne, że ich zastosowanie zdaje się być wręcz nieograniczone. Takim wyjątkowym produktem są m.in. kleje termotopliwe. Są bardzo popularne, proste w obsłudze, a w dodatku niesamowicie skuteczne. Z tego względu stosuje się je nie tylko w prostych domowych naprawach, ale również w przemyśle samochodowym.

Kleje do zadań specjalnych

Kleje termotopliwe mają bardzo szerokie zastosowanie. Idealnie sprawdzają się w przemyśle meblarskim, są niezastąpione w domowych warsztatach, perfekcyjnie sprawdzają się przy różnych handmade’owych pracach. To dobre rozwiązanie, jeśli poszukuje się również kleju do renowacji butów ze skóry. Skuteczność tego kleju wynika z kilku powodów.

Czym jest klej termotopliwy?

Kleje termotopliwe są tak wszechstronne z uwagi na ich niesamowite właściwości. Z chemicznego punktu widzenia, kleje te to polimery syntetyczne, których lepiące właściwości ujawniają się dopiero pod wpływem wysokiej temperatury. W sklepie kupić można kleje w postaci stałej. Dostępne są jako sztyfty o różnych rozmiarach. By ich użyć, należy skorzystać ze specjalnego pistoletu. Nawet po rozgrzaniu kleju do temperatur mocno przekraczających 100 stopni aplikacja nie jest więc ani szczególnie trudna, ani nawet niebezpieczna.

Przeczytaj również  Jak zorganizować transport towarów do krajów UE?

Kleje termotopliwe w warsztatach samochodowych

Branża meblarska i domowe rozwiązania to nie jedyne miejsca, w których wykorzystuje się takie kleje. Te wszechstronne preparaty doskonale sprawdzają się również w warsztatach samochodowych. Chociaż z powodzeniem kleją metale czy duże drewniane powierzchnie, w motoryzacji są wykorzystywane do usuwania wgnieceń. W tym przypadku jednak zamiast pistoletu wykorzystuje się inne narzędzia, tzw. grzybki. Sposób działania jest bardzo prosty. Nasmarowanego klejem grzybka przeciąga się po powierzchni karoserii, która ma wgniecenie. Dzięki swoim właściwościom klej potrafi wyprostować nawet poważne wgniecenia. Przy tym wcale nie prostuje, jednocześnie szkodząc.

Gun foam. Pistol for adhesive foam

Klej jest w pełni bezpieczny dla lakieru, nie uszkadza go i nie ściąga. W dodatku po wyprostowaniu wgniecenia i ostygnięciu, można go bardzo łatwo usunąć z powierzchni karoserii. Chociaż samo prostowanie wgnieceń nie jest czynnością bardzo skomplikowaną, warto zdać się w tej kwestii na doświadczonych profesjonalistów. Zrobią to nie tylko znacznie szybciej, ale i w pełni skutecznie. Wykwalifikowani mechanicy dysponują z reguły też narzędziami wysokiej jakości i wiedzą, jakie kleje termotopliwe będą tymi najodpowiedniejszymi.

Rodzaje klejów termotopliwych

Chociaż klej termotopliwy znany jest pod jedną nazwą, to jednak jego rodzajów jest co najmniej kilka. Najpełniejszą informację, który klej dokładnie do czego się nadaje, można znaleźć zazwyczaj już na samym opakowaniu. Kleje do podstawowych drobnych prac najczęściej są bezbarwne i bezwonne, ale te do bardziej zaawansowanych czynności mogą już mieć kolor – od żółtego po brąz. Inne bywają też temperatury i ogólnie zasady dotyczące korzystania z kleju.

Przeczytaj również  Logistyka zwrotów dla branży automotive

 

Pełne informacje  jak korzystać z kleju, żeby osiągnąć jak najlepsze efekty również można znaleźć na opakowaniu lub w razie wątpliwości zapytać o nie personel sklepu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *